Tajemnica szpitala - spotkanie DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Czerwiec 10 2017 08:32:59
19 maja o godz. 14:00 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem tematyką naszej spotkania była tajemnicza kradzież, która miała miejsce w szpitalu w książce pt. „Tajemnica Szpitala”- K. M. Widmarka. Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja. Wraz z komisarzem próbują rozwiązać zagadkę. Wśród podejrzanych znajdują się: pielęgniarka, sanitariusz oraz lekarz. Po zorganizowaniu zasadzki Lassie i Maja dekonspirują złodzieja i rozwiązują tajemnice.
Podczas spotkania analizowaliśmy sylwetki podejrzanych osób, motywy oraz korzyści jakie mogli zaczerpnąć z okradania pacjentów. Klubowicze potwierdzili, że złodziej był bardzo przebiegły. Mali detektywi – Lasse i Maja wykazali się dużym sprytem i rozsądkiem w uchwyceniu sprawcy.
Nasi klubowicze mieli możliwość wcielenia się w rolę detektywów. Mieli za zadanie odnaleźć zagubioną rzecz z biblioteki. Zostali podzieleni na zespoły. Musieli odnaleźć wskazówki, aby móc rozwiązać zaszyfrowaną zagadkę dzięki której wiedzieli gdzie szukać kolejnej . W ten sposób krok po kroku zbliżali się do celu. Zabawa ta bardzo podobała się dzieciom, podzielili się między sobą zadaniami i każdy z nich odpowiadał za coś innego. Dzięki współpracy i dobrej organizacji wszystkie z grup odkryły, że zaginioną rzeczą była książka. Dzieci wykazały się sprytem i szybkością w rozszyfrowaniu zagadki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 czerwca. Będziemy rozmawiać na temat książki pt. „Autograf za milion dolarów” – Rafała Witek.