Lipcowe "Wakacyjne wędrówki z książką" zakończone
Dodane przez MMorawiec dnia Sierpień 03 2017 09:18:08
W każdą środę lipca nasi młodzi przyjaciele wraz ze swoimi wspaniałymi przewodnikami wędrowali śladami ulubionych bajkowych bohaterów.

Bohaterem pierwszego spotkania był Kubuś Puchatek, drugiego zaś sympatyczny Franklin, z którym zawędrowaliśmy 12.07.2017 r. do Centrum Polonii w Brniu. To niezwykłe spotkanie połączone zostało z fantastyczną wycieczką rowerową. Grupa wystartowała spod Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie, następnie przejechała ulicą Konopki i dotarła do przepięknego kompleksu pałacowo-parkowego w Brniu, gdzie odbyły się warsztaty.
Na wszystkich uczestników zajęć czekała moc atrakcji przygotowanych przez pracowników Centrum Polnii w Brniu Panie Dorotę Wenc, Justynę Kozdęba, Edytę Grudnicką, Anielę Kinel oraz Panów Bronisława Rygielskiego, Jana Golca, Stanisława Borka oraz Tomasza Chochołka. Na rozgrzewkę wystartowaliśmy ze wspólnym czytaniem książek. Następnie uczestnicy podzieleni na dwie grupy otrzymali specjalne mapy i wyruszyli na poszukiwanie ukrytych, w różnych miejscach zabytkowego parku, elementów puzzli, które na mecie musieli ułożyć w obraz. Po tych pełnych emocji wyczynach przyszedł czas na wspaniały poczęstunek czyli przepyszne racuchy i ziemniaki z ogniska, a później gry i zabawy zespołowe. Nie zabrakło także zwiedzania i ciekawej prelekcji związanej z historią obiektu. Po zajęciach wszyscy ponownie dosiedli swoich rowerów i wrócili do Olesna, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Nad bezpieczeństwem przejazdu grupy czuwał jak zwykle niezawodny Druh Czesław Mosio, któremu z serca dziękujemy.
Kierujemy także serdecznie podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, miłe przyjęcie i poświęcony czas wszystkim Pracownikom Centrum Polinii w Brniu.

Bohaterami trzeciego spotkania warsztatów „Wędrówki z książką” , które odbyły się 19 lipca były wesołe i pełne pomysłów Smerfy. Warsztaty tradycyjnie rozpoczęły się wspólnym czytaniem Smerfowych przygód. Następnie przyszedł czas na zabawę, czyli gry zespołowe i kalambury. Później każdy mógł wykazać się talentem i wykonać smerfną pracę plastyczną, dedykowaną wybranej przez siebie postaci z tej smerfastycznej bajki. Uczestnicy opowiadali także o ulubionym Smerfie oraz mieli za zadanie stworzyć nową smerfną postać. Zarówno dzieci jak i opiekunowie bardzo miło spędzili czas.

26 lipca odbyły się ostatnie warsztaty w ramach „Wędrówek z książką”. Tym razem uczestnicy przenieśli się w świat pomysłowego Boba Budowniczego. Dzieci miały okazję wcielić się w budowlańców i pomocników bajkowego bohatera. Spotkanie tak jak poprzednie rozpoczęło się od wspólnego przeczytania książeczki o jednej z przygód Boba. Następnie wiele się działo! Wyścig z balonami, tor przeszkód, rzucanie do celu, malowanie kredą , konstrukcje z patyków, zabawy w liska, muchy, itp. Ta moc atrakcji sprawiła, że nawet najwytrwalsi poczuli znużenie, tak więc aby pokrzepić utrudzonych budowlańców konieczna stała się wizyta w pizzerni. W związku z tym, że były to ostatnie zajęcia, pożegnaliśmy się z uczestnikami tegorocznych, wakacyjnych warsztatów z książką.

To jednak nie koniec wakacyjnych spotkań w naszej bibliotece! Już od 2 sierpnia w każdą środę zapraszamy wszystkich chętnych Kina za Rogiem na rozgrywki FIFA 2017 na dużym ekranie – strat godz. 9.00.
Z kolei w każdy poniedziałek oraz czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na niezapomniane seanse filmowe.