Paczka Literacka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie
Dodane przez MMorawiec dnia Październik 09 2017 14:52:44
Drodzy Książkoholicy!

Z radością informujemy, że nasza biblioteka uczestniczy w akcji „Paczka literacka” organizowanej przez Wydawnictwo Agora i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz zachęcenie czytelników do wspólnej dyskusji o książkach. Każda placówka zakwalifikowana do akcji otrzymuje – nieodpłatnie i na stałe pakiet różnorodnych książek i audiobooków.

Udział w programie wzbogacił księgozbiór biblioteki w Oleśnie (oraz Filii w Ćwikowie i Zalipiu) m.in. o następujące tytuły: Jacek Antczak „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”; Ewa Berberyusz „ Władysław Andres. Życie po Monte Casino”; Michaił Chodorkowski „ Portrety z łagru” ; Aneta Borowiec „Wilczyce” ; Włodzimierz Kalicki „ Powrót do Sulejówka. Opowieść o dworku marszałka Piłsudskiego” ; Niedźwiedzki Marek „Nie wierzę w życie pozaradiowe”; Dorota Wodecka „ Polonez na polu minowym” ; Robert Janowski „ Muzyka mojego życia. Moje rozmowy z gwiazdami, które podziwiam, o muzyce, którą kocham”. Maciej Wasilewski „ Bima, bam, bom, mogę wszystko ! Historia Bogusława Meca”; Piotr Lipiński „Anoda. Kamień na szańcu”.

Nowe książki czekają już na Czytelników, a w przygotowaniu są projekty działań promujących czytelnictwo i literaturę z wykorzystaniem otrzymanych tytułów.