Jam jest Kuba! Kuba Geniusz - spotkanie DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Grudzień 21 2017 15:35:49

Cześć. Jestem Kuba Kotbrzuch, chodzę do 6 klasy i powiem wam coś, czego nie wie nikt, oprócz mojego najlepszego przyjaciela Nico. Trochę głupio mi się do tego przyznawać – w końcu jestem facetem, ale… zakochałem się! Wybranka mojego serca to najpiękniejsza istota na ziemi. To śliczna, ciemnowłosa, zielonooka Vioooooola… Ach… Wiem, że kiedyś będziemy razem, ale na razie ona nie ma pojęcia o moim istnieniu. Viola chodzi do 7 klasy i po prostu nie zwraca uwagi na takie „dzieciaki”, jak my, szóstoklasiści. Muszę więc wymyślić, co zrobić, żeby moja ukochana wreszcie zwróciła na mnie uwagę. Jak myślicie, co mógłbym wymyślić, by zdobyć serce Violi?

Od tej krótkiej opowieści rozpoczęło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 19 grudnia 2017 roku, podczas którego rozmawialiśmy o książce Sabine Zett pt. „Geniusz Kuba”. Dość szybko okazało się, że gawęda o losach Kuby snuta przez opiekunkę i uzupełniana wypowiedziami członków Klubu jest… jeszcze ciekawsza niż sama książka!

Zabawne perypetie i szalone pomysły głównego bohatera zainspirowały nas do poważnej rozmowy na temat zarozumiałości, nadmiernej pewności siebie i niebezpieczeństw czyhających w Internecie. Rozmawialiśmy też o naszych wymarzonych zawodach, a także przeanalizowaliśmy wady i zalety różnych ścieżek kariery zawodowej. Spostrzeżenia zostały zapisane w formie mapy myśli. I chociaż „Geniusz Kuba” to opowieść bardzo zabawna, wyciągnęliśmy z niej wyjątkowo pouczające wnioski.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się 19 stycznia 2018 r. (piątek) o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy!