Detektyw Pozytywka i lapbookowe wariacje na DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Styczeń 23 2018 15:36:08

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nowym 2018 roku odbyło się 19 stycznia i poświęcone zostało książce Grzegorza Kasdepke pt. „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”.

Rozmowa o niesamowitych przygodach bohaterów książki oraz wspólne czytanie wybranych fragmentów doprowadziły do konkluzji, że „Pan Kasdepke powinien napisać więcej takich książek”. Uczestnicy dyskusji serdecznie polecają wszystkim (nie tylko dzieciom!) lekturę „Nowych kłopotów…” i zapewniają, że śledzenie niesamowitej przebiegłości Martwiaka oraz niezaprzeczalnych zdolności Pozytywki dostarczy każdemu wielu przyjemnych chwil.

Jednak samo czytanie i dyskusja o książkach to dla nas stanowczo za mało! W związku z tym, zgodnie z zasadą mówiącą, że nowy rok to nowe możliwości, postanowiliśmy wypróbować coś, czego jeszcze na DKK w Oleśnie nie było, mianowicie metodę pracy z wykorzystaniem lapbooka. Technika, choć znana od dawna, była dla nas czymś zaskakującym, a przy okazji dającym wiele satysfakcji i radości. Rozwiazywanie zadań, łamigłówek, wypełnianie poszczególnych poleceń i pisanie anonimu – to tylko niewielka część tego, co znajdowało się w naszym lapbooku.