Emilka Piórko i zaczarowane drzwi - majowe spotkanie DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Maj 30 2018 17:42:45
Podczas spotkania DKK dla dzieci 18 maja 2018 r. omawialiśmy książkę H. Webb pt. „Emilka Piórko i zaczarowane drzwi”. Książki autorstwa Holly Webb od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych czytelników – zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Zwykle jednak pisarka raczyła nas pięknymi, wzruszającymi i niesamowitymi opowieściami o sympatycznych zwierzakach. Dlatego z przyjemnością odkryliśmy nową serię pełną magii i czarów, bo właśnie taki jest cykl o Emilce.

Główna bohaterka ma dziesięć lat i szczęśliwą, kochającą rodzinę – mamę projektantkę mody, tatę pisarza, dwie starsze siostry Lilię i Laurę oraz młodszego brata, Roberta. Emilka chodzi do szkoły podstawowej, przyjaźni się z Martą, a wolny czas lubi spędzać z koleżankami i swoimi bliskimi. Dziewczynce niczego nie brakuje, ma piękny, choć trochę nietypowy dom i jest szczęśliwa, ale… od pewnego czasu podejrzewa, że jej rodzina nie jest do końca normalna. Jej zwiewne i delikatne siostry przywołują na myśl subtelne elfy. Młodszy braciszek jest nie tylko niespotykanie szybki, ale też często sprawia wrażenie kogoś bardziej dojrzałego i poważnego. W końcu wątpliwości Emilki zaczynają się wyjaśniać i okazuje się, że jej rodzina skrywa niezwykłą tajemnicę!

Musimy uczciwie przyznać, że tym razem podczas spotkania o książce rozmawialiśmy dość krótko. Całą naszą uwagę przykuwała tajemnicza „Operacja Niespodzianka dla Mam”. Już jakiś czas temu postanowiliśmy przygotować coś niezwykłego dla naszych mam z okazji Dnia Matki. Stwierdziliśmy, że zaprosimy nasze kochane mamy do Kina za Rogiem. W związku z tym na spotkaniu DKK po omówieniu książki zabraliśmy się za własnoręcznie robione zaproszenia, które ozdobiliśmy za pomocą… kawałka sznurka! Zaproszenia wyszły przepięknie, ale jeszcze większym sukcesem zakończyła się nasza niespodzianka dla mam! Książkowy Dzień Matki odbył się w niedzielne popołudnie 27 maja. Wspólnie z naszymi mamami spędziliśmy wspaniałe, pełne śmiechu i wzruszeń chwile w Kinie za Rogiem. Dodatkowym prezentem dla mam była wspólna sesja fotograficzna, za którą bardzo dziękujemy Jolancie Krajewskiej.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 22 czerwca 2018 r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce A. Grabowskiej-Grzyb pt. „Julek i Maja w labiryncie”.