Życie - co to takiego? Poważne rozmowy na DKK dla dzieci
Dodane przez MMorawiec dnia Listopad 05 2018 11:58:56

Co może sprawić, że będziesz szczęśliwy? Mogą to być dobre oceny, przyjemności, potęga i bogactwo, wielu przyjaciół, unikanie kłótni, unikanie czyjegoś gniewu lub robienie wyłącznie tego, na co ma się ochotę. Tak, ale… Czy zła ocena oznacza katastrofę? Czy nie lepiej sprawiać przyjemność innym, niż sobie samemu? Czy ktoś słaby i biedny nie może być szczęśliwy? Czy lepiej mieć wielu przyjaciół, czy jednego sprawdzonego? Czy można zgadzać się ze wszystkimi? Co będziesz robić, gdy już zrobisz wszystko, na co masz ochotę? I w końcu czym jest szczęście? I czy szczęścia faktycznie trzeba szukać? A może my już jesteśmy szczęściarzami, ale tego nie doceniamy?
O szczęściu i o nieszczęściu rozmawialiśmy podczas spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Oleśnie 26 października 2018 roku. A inspiracją o pomocą w omówieniu tych trudnych tematów była książka Oscara Brenifiera pt. „Życie – co to takiego?”

Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 listopada 2018 roku. Podczas dyskusji znów podejmiemy ważne, choć wcale niełatwe tematy.