"Lwica" - spotkanie DKK dla dorosłych
Dodane przez MMorawiec dnia Listopad 22 2018 12:12:12

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie odbyło się 20 listopada 2018 roku. Omawiano książkę K. Scholes pt. „Lwica”, piękną i ujmującą powieść, która przełamuje stereotypy utrwalone przez historię Elzy – najsłynniejszej do tej pory lwicy.

Główna bohaterka, 32-letnia Emma Lindberg jest naukowcem. Jako siedmioletnia dziewczynka straciła matkę, co mocno wpłynęło na całe jej życie i z czym w dalszym ciągu trudno jej się pogodzić. Mama Emmy, Susan, także była naukowcem. Jako wzięty wirusolog jedzie z rządową misją do Tanzanii, by rozwikłać zagadkę dziwnej epidemii. Podczas pracy niestety rani się zakażoną igłą i zaraża się nieuleczalnym wirusem, a wkrótce umiera. Emma, jako dorosła kobieta, wciąż nie radzi sobie ze wspomnieniami z dzieciństwa. W końcu postanawia wyruszyć w podróż do Tanzanii, by na dobre pożegnać się z przeszłością. Nie przeczuwa jednak, że ten wyjazd może zmienić wiele w jej dotychczasowym życiu. Na Czarnym Lądzie zostaje zaangażowana w poszukiwania zaginionej dziewczynki. Mała Angel pozbawiona matki zabłądziła na pustyni. Okazuje się, że dziewczynką zaopiekowała się… lwica. Czy dzikie zwierzęta są godne zaufania? Czy nieokiełznana przyroda może dać bezpieczeństwo? Czy ludzie mogą żyć w zgodzie z naturą? Te pytania zadaje sobie Emma i ze zdumieniem odkrywa niezwykłą mądrość, jaką rządzi się matka natura.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 grudnia 2018 roku o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce R. Rienta pt. „Duchy Jeremiego”.